Daha önceki yıllarda sanal pos hizmeti kullananların ödemelerini alması haftalar ve hatta 30 günlük süreçleri bulurken, bu rekabet sayesinde bu süre birkaç gün içinde ödeme yapılmasına kadar düşmüştür. İnternet üzerinden ticaret yaparak ödeme almanın en kolay ve güvenilir yolu olan sanal pos hizmeti, her geçen gün yaygınlaşmaya devam etmektedir. Bu sektörde artan rekabet, önemli oranda kullanıcılara yansıyarak sanal pos ertesi gün ödeme yapan firmaların sayısında gün geçtikçe artış olmaktadır.

Aslında adından da net bir şekilde anlaşılır olsa da, bazen müşterinin ödemesi olarak da anlaşılabilmektedir. Sanal pos ertesi gün ödeme hizmeti sunan bir firmadan sanal pos aldığınızda, bugün satışını yaparak ödemesini sanal pos üzerinden aldığınız bir ürünün ücretini, ertesi gün kendi hesabınıza çekebilir olmanızdır.

Bilindiği üzere normal şartlarda müşterileriniz ödemelerini yaptıktan sonra, yapılan ödeme size sanal pos hizmeti sunan şirketin hesabında bekletilmekte ve paranız size haftalık ya da aylık periyotlarda ödenmektedir. Sanal pos ertesi gün ödeme hizmeti veren bir yerden pos hizmeti almanız durumunda ise, müşterinizden tahsil edilen paranın tahsilattan sonraki günde hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz.

Genellikle komisyon oranında çok az bir fark olsa da, yine bu ödeme aralığını sunan ödeme alma şirketlerinin artmasıyla birlikte bu komisyon oranları da önemli ölçüde normale dönmüştür. Yani, normal ödeme aralıklarına göre birçok firmada, herhangi bir komisyon farklı bulunmamaktadır.

İnternet, birçok işlem için hayatımıza büyük kolaylıklar katıyor. Buna bağlı olarak da konfor, günümüzde insanların aradığı etkenlerin başında gelmektedir. Sanal pos ürünlerinin kullanılması başta müşteriye daha güvenilir bir ödeme yöntemi sunarken, ödeme esnasında kimseyle muhatap olmasını gerektirecek bir durum olmayıp direk ödeme yapılmasıyla daha fazla konfor sunuyor. Özellikle karşısında direk bir muhatabın olması amatör bir görüntü ortaya koyarken, hiçbir problem yaşamadan direk ödeme yapabilir olması insanlarda ayrı bir güven hissinin oluşmasına neden olmaktadır.

Öte yandan ödeme seçeneklerinin farklı olması da, müşterilerin bu seçeneklerin kolaylığına güvenerek alışveriş yapma eğilimlerini artırmaktadır. Bunların başında, online taksitle ödeme imkanının olması ve kredi kartının yanında banka kartının da kullanımına izin verilmesidir. Tüm kolaylıkları değerlendirdiğimizde, potansiyel müşterinin satın alma eğilimi çok daha fazla olmaktadır. Bu sayede pos kullanarak internetten satış yapan kişi ya da firmaların satışlarında, kullanmadıkları döneme göre önemli artışlar yaşanmıştır. Hızlı ödeme imkanının olmasıyla birlikte, ödeme konusunda müşteriyi cezbedici bir yöntem olarak da kabul edilmektedir. Yukarıda sayılan faydalarının yanı sıra, satış yapan yerin böyle bir imkân sunması profesyonellik göstergesi olduğu için satışların artmasına ayrıca katkı sunmaktadır. buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Share:

Esnek Pos, Elekse, Sanal Pos, Ertesi Gün Ödeme